S lomem, který je už dlouhá léta jediným místem k letním radovánkám lidí z Hlinska, má současný majitel skvělé plány. Pokud se splní, krásný přírodní areál bude sloužit nejen ke koupání.

Potápění i kluziště

Možností zatraktivnit zatopený lom a šest hektarů pozemků je spousta a majitel lomu v Srní je hodlá jaksepatří využít. Vytvoří v první řadě základnu pro outdoorové aktivity především jde o potápění a freediving, ale i o další sporty paintball, lanové aktivity, rybářství, ledové lezení nebo kluziště.

Smělé plány jsou zaměřeny na rekreaci a volnočasové aktivity široké veřejnosti. Jde například o pořádání sportovních, kulturních a společenských akcí- třeba outdoorových závodů „Plánujeme realizaci první podvodní výstavy, možná i uspořádáme menší koncerty či letní hudební festivaly," prozrazuje možné dění u srnského lomu jeho majitel Pavel Šenk.

Aby mohl všechny tyto aktivity zrealizovat, potřebuje mít patřičné technické zázemí. Jde zcela jistě o sklad, půjčovnu a servis potápěčského materiálu, zařízení na plnění potapěčských lahví nebo venkovní přístřešky sloužící k převlékání potápěčů.

Pokud chce provozovatel lomu pozvat do Srní návštěvníky, musí jim rovněž nabídnout odpovídající občerstvovací zařízení a také sociální zařízení. S tím vším se počítá a nebude chybět ani ubytovna, zpevněné parkoviště nebo dětský koutek.

K vodě bezpečně

Přístup do vody bývá v lomech obtížný, a to v místech, kde je břeh vysoko nad úrovní vodní hladiny. I to bude v Srní vyřešeno zpevněnými, a tím pádem bezpečnými přechody k vodě. Koupání bude i nadále na vlastní nebezpečí.