Po prohlídce vyjdeme po zelené turistické značce k rozcestníku na dolním okraji Lovětínské rokle. Změníme barvu na žlutou a po kamenité, ale dobře upravené cestě stoupáme podél Lovětínského potoka. Rokle je nejen velmi romantickým místem, ale především je součástí Národní přírodní rezervace Lichnice Kaňkovy hory. Končí u silnice v chatové osadě Lovětín.

Občerstvíme se v místní hospůdce a pokračujeme stále po žluté značce k Lovětínskému rybníku a dále zbytky lesa, který poničila větrná smršť Ivan, do Prachovic. Okolo kostela sestoupíme k vápencovému lomu, do jehož útrob můžeme nahlédnout z upravené vyhlídky. Od ní vychází po silnici červená značka do Skoranova.

Projdeme vesničkou a zanedlouho nás vítají domky Starého Dvora. Opět se nacházíme na hranici přírodní rezervace a vstupujeme do Hedvičina údolí. Krásná přírodní scenérie je umocněna bublajícím Zlatým potokem. Cesta vede tentokrát z kopce a tak jsme brzy na náměstí v Třemošnici. Okruh měří 13 km takže nám ještě zbyde čas na přejetí autem k hradu Lichnice a na vyhlídku Dívčí skok. Cestou si všimneme i zahradní galerie, plné dřevěných skulptur, vyřezaných motorovou pilou pana Cypriána.

Vlastimil Škvára, KČT Treking Chrudim