Služba non stop

Po trvalé přítomnosti strážníků volala i řada tamějších obyvatel. Vrchní strážník Jiří Kudrnka ale říká, že to vždy nešlo. „Lokalita prochází celkovou rekonstrukcí a stavební práce se nevyhnuly ani domu se služebnou. Trvalý pobyt strážníků tady nebyl možný," vysvětluje Jiří Kudrnka.

Od května ale bude všechno jinak a na místě bude pokaždé sloužit alespoň jeden strážník. Ten by navíc neměl jen sedět na služebně, ale procházet okolní ulice, dvory a domovní bloky.

„Přestože se za posledních několik let situace v této části města výrazně zlepšila, chceme navázat na kroky nastartované před pár lety a důrazně postupovat tak, abychom tady udrželi klid a pořádek. Tedy vůči těm, kteří nebudou chtít dodržovat stanovená pravidla," doplňuje místostarosta města Chrudim Jan Čechlovský.

Chrudimský deník se ptal i několika obyvatel zmíněné lokality. Většina jich při zmínce o trvalé službě strážníků jen krčila rameny. Je jim to prý jedno. Otakar Klementský z ulice Přemysla Otakara byl ale rád. „Ony ty problémy nebývají často ani tak s místními, ale s těmi, kteří tvrdí, že sem přišli za svými rodinami nebo známými na návštěvu," upřesnil ještě Chrudimák.