V trhovokamenickém lyžařském klubu nyní doufají, že nadcházející sezóna bude lepší. Znovu se také vynořuje otázka možného umělého zasněžování svahu.

„Je tu snaha opět vyvolat diskuzi o umělém zasněžování, ale zatím se nejedná o nic konkrétního. Takovéto úvahy jsou tady vlastně trvale. Je nám jasné, že při předpokládaných několikamilionových nákladech si na sebe takové zařízení ekonomicky nevydělá, ale snad bychom jeho zbudování mohli zvládnout za podpory některé z dotací. A také ve spolupráci s obcí," říká předseda tamějšího lyžařského klubu Petr Makovský.

Nejvíc peněz by si vyžádalo přivedení technické vody do areálu sjezdovky. Ten se totiž, na rozdíl například od lokality v blízké Hluboké, nachází poměrně daleko od koryta řeky Chrudimky.

I kdyby na zasněžování jednou přece jen došlo, při teplotách nad nulou nebo jen těsně pod ní bude veškerá technika k ničemu. Ví to i předseda Petr Makovský, avšak úvahu o úplném zániku trhovokamenické sjezdovky rezolutně odmítá. „Ne, ne, ne. To v žádném případě. Ta šance zde pořád existuje, ty dotace stále jsou," dodal Petr Makovský.

Svaz nepatří lyžařům, ale městysi. Vyznavači bílých radovánek se ale nemusejí bát, že by o něj přišli. „Městysi Trhová Kamenice patří i tamější lyžařská chata a lyžaři mají vše pronajato za jednu korunu ročně. Na tom se nic nemění," potvrzuje starostka městyse Iva Dostálová.

Kopec se jinak vždy zjara mění v louku pronajímanou zemědělcům na sečení píce.