„Sedmý ročník dobrovolnického programu Make a Connection podpořil v Pardubickém kraji devět projektů v celkové výši přes 360 tisíc korun. V nich mohou mladí lidé ve věku 16 až 26 let realizovat svoje nápady od září 2008 do března 2009,“ konstatovala za organizátory Michaela Neumannová.

Jedním z projektů, který na svou realizaci dostal 40 tisíc korun, je ten s názvem Dějiny Pardubic v 90 minutách. Uskuteční se na pardubickém Příhrádku od 4. do 25. října.

„Jedná se o autorskou provokativní show studentů středních a vysokých škol. Půjde o školní vyučování s podtitulem Výtvarná výchova v hodině občanské nauky. Zde podle školního rozvrhu od pondělí do soboty vždy od 10 hodin a 20 hodin nabízíme pro žáky základních škol, základních uměleckých škol, handicapovaným i veřejnosti výtvarnou výchovu v hodině občanské nauky s prvky dějepisu, hudební a tělesné výchovy či školní přestávku a hodiny doučování. Workshopy mají formu školní třídy,“ řekli realizátoři projektu.

Druhý úspěšný pardubický projekt má název Není nám to Šumák! Ten získal podporu ve výši 42 tisíc korun. „Tvoříme jakýsi most mezi lidským a psím světem. Jsme skupina mladých pejskařů, kterým není lhostejná situace soužití psa a člověka v Pardubicích.V letošním roce jsme se rozhodli působit na veřejnost pomocí nejmladších dětí. Ty díky speciálnímu projektu, jenž bude přidružen u většiny veřejných akcí ve městě a který by i rád zavítal do základních škol, povedeme ke správnému chování ke psu,“ sdělili iniciátoři projektu.

„Jsem rád, že mladí lidé využili opět šanci a přihlásili se se svými nápady. Obzvláště mě těší, že hodnotící komise vybrala opravdu kvalitní projekty,“ dodal Roman Málek, konzultant Občanského sdružení Altus, které je partnerem programu v Pardubickém kraji.

Tereza Harbichová