ČSSD, Koalice pro Chrudim, Strana Svobodných Občanů, Věci veřejné a TOP 09 zastupují celkem 13 mandátů v 27 členném zastupitelstvu města v rámci uskupení či volebních stran. Všechny tyto strany deklarují nezlomnou spolupráci.

A navíc:
Lídr kandidátky Koalice pro Chrudim Roman Málek jednoznačně odmítá, aby mu byly podsouvány a nabízeny placené funkce mimo radnici a aby tím vyklidil svůj post a umožnil některým nejmenovaným v konání jejich činností, které mají málo společného s prospěchem města.

Roman Málek nebude členem dozorčí rady Vodovody a kanalizace Chrudim, a.s. a odmítá další podobné nabídky či spekulace. Zároveň oznamuje, že rozhodně nebude ani ředitelem Chrudimské besedy ani Domu dětí a mládeže, jak se kdosi snaží roznést lži.

Lídra kandidátky Romana Málka zároveň mrzí, že někteří zástupci nejmenovaných stran nemyslí na město, ale jen na sebe a svůj prospěch.
Zároveň vyslovuje znepokojení nad délkou trvání povolebních jednání a domnívá se, že jsou účelově protahována s cílem vyvolat napětí, chaos a především stres.

Někomu v pozadí tohoto dění zřejmě vyhovuje, že v současné době stále funguje původní složení Rady města a to má šanci v současné době uzavřít NEVÝHODNOU SMLOUVU se závazkem na deset let ve výši cca 55 milionů korun v dnešních cenách.