Ústředním tématem celého týdne je přirozená láskyplná péče o matku a dítě.

Součástí akce je promítání dokumentárních filmů o přirozených porodech v Městském kině Chrudim.

Kompletní rozvrh akcí a kontakt naleznete na adrese: www.respektkporoduchrudim.cz.

Tento festival v Chrudimi organizuje Mgr. Kamila Horníčková, členka Hnutí za aktivní mateřství a matka malé dcery za podpory a spolupráce města Chrudimi projekt Zdravé město a MA 21 a spolupráce dalších podporujících organizací a společností. 

Program festivalu od středy do pátku

Středa 20. 5.

9:00 10:00 STROLLERING tak trochu jiná procházka Kristýna Urbanová

Městské sady Chrudim

Přijďte na ukázkovou hodinu cvičení, které si zamilujete! Změňte pravidelné procházky s kočárkem, buďte se svým děťátkem, zpevněte své tělo a užívejte si cvičení s partou skvělých maminek.

12:00 14:00 PROJEKCE TEMATICKÝCH FILMŮ

Městské kino Chrudim

1. Rodit a být porozen / Rakousko

2. Možnost volby-přirozený porod / ČR

3. Děti narozené do vody v Ostende / Belgie

Čtvrtek 21. 5.

13:00 15:00 MASÁŽE DĚTÍ A MIMINEK

Pohybové studio Padma praktický workshop

Nabízíme vám možnost naučit se jak masírovat, hladit svoje děťátko. Velice jednoduchými tahy se naučíte vnímat svoje miminko i jiným způsobem již od narození. Vycítíte všemi smysly, co vaše miminko potřebuje a s láskou mu věnujete samy sebe. Dotek je důležitou součástí výchovy dětí a prožitku sblížení. Neverbálně můžete komunikovat s miminkem a tak prohlubovat váš vzájemný vztah. Masáže jsou vhodné i pro tatínky, kteří se tak můžou hned zapojit do sbližování se svým děťátkem. Vzájemná péče i mezi rodiči je výborným obohacením celé rodiny.

Kouzlo masáží nám napomáhá s: prohloubením vazby mezi rodiči a dětmi, neverbální komunikace; zharmonizování a doladění předčasně narozených dětí; zklidněním děti se učí relaxovat, soustředit, lépe spolupracují a lépe usínají, jsou odolnější vůči nemocem i škodlivým vlivům okolního prostředí; odstraněním poporodního traumatu; léčením dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, lehké mozkové dysfunkce, Downova syndromu…; zlepšením stavu astmatiků, alergiků, ekzematiků 
www.blanicka.estranky.cz

15:00 17:00 MASÁŽE DĚTÍ A MIMINEK Blanka Stablerová

Pohybové studio Padma praktický workshop

17:00 17:30 PÉČE O MAMINKU A MIMINKO od společnosti Weleda

Pohybové studio Padma / praktický workshop

Povídání a praktická ukázka produktů společnosti Weleda a jejich využití během těhotenství, porodu, po porodu a péči o miminko. Každá účastnice obdrží voňavý dárek.

www.weleda.cz

17:45 18:45 JEMNÁ JÓGA nejen pro těhotné Bára Bobková

Pohybové studio Padma

Cvičení zlepšuje fyzickou a psychickou kondici těhotné ženy a pomáhá uvolnit kyčle a je vhodné proti bolestem zad. Učí ženu správně dýchat nutný předpoklad pro hladký porod! Po porodu pomáhá zpevnit pánevní dno a dostat se celkově zpět do kondice. Cvičení není fyzicky náročné, přitom ale protáhne a posílí tělo, podpoří lymfatický systém, uvolní napětí.

www.padmastudio.cz.

Pátek 22. 5.

16:00 19:00 POROD JAKO POSILUJÍCÍ ZKUŠENOST Ivana Königsmarková, prezidentka UNIPA

Jídelna Kruh zdraví / diskuzní večer

Jak probíhá porod a co se děje po něm? Kdo Vám může pomoci a s čím? Ztratili jsme své přirozené schopnosti? Co je to bonding? Jak pečovat o miminko? Na to vše a mnohem více se můžete zeptat porodní asistentky a prezidentky UNIPA Ivany Königsmarkové.

blog.aktualne.cz/blogy/ivana-konigsmarkova.php