Akce je součástí patnáctidílného největšího seriálu závodů horských kol v České republice Kolo pro život. Chrudimský závod je jeho jedenáctým dílem.

Stovky bikerů budou mít „domov" již tradičně v areálu bývalé Ploché dráhy, kde bude připraven i bohatý doprovodný program. Známý cyklistický všeumělec Pepa Dresler ukáže, co se dá vše „zmáknout" na kole, v koutku pro nejmenší budou připraveny různé hry a soutěže, Jan „Honza" Lušovský se představí se svým novým kreslířským programem, chybět nebude kvalitní občerstvení, včetně tří občerstvovacích stanic na trati závodu (melouny, banány, tyčky, tatranky, salám, sýr, hrozinky, koláče, domácí buchty, polévka, melta, pito, iontové nápoje a samozřejmě hodně pitné vody),

Start závodu bude jako obvykle na Resselově náměstí. Na trasu B 65 km vyrazí bikeři v 11.30 hodin, trasa C na 36 km a Fitnes ve 12.30 hodin. Přibližné průjezdy: sjezd Žižkových a Širokých schodů hned po startu, Křižanovice okolo 12. hodiny, Klokočov, okolo 13. hodiny, brod přes Chrudimku po 13. hodině, Rtenín okolo 13.40 hodin.

Letošní ročník je vylepšen změnami na trasách. U 65 km z Lipky do Modletína je zavedena do technických úseků včetně tvrdých výjezdů i sjezdů z bývalé trasy na 115 km. Druhá změna na trasách B + C je při dojezdu za Cítkovem do Pohledu. Jedná se o lesní úsek, kterým se závodníci vyhnou obci Pohled. To samé je z Pohledu přes Deblov. Tam pojedou nad obcí stále terénem. Fitnes jízda je beze změn. Těmito úpravami přidali pořadatelé kopce, sjezdy, ubylo opět trochu asfaltu. Tímto se v seriálu Kolo pro život řadí chrudimský závod celkovým převýšením k nejnáročnějším.

Bonbónky z trati: sjezd ze schodů, krásné single tracky v „lavoru" u Smrkova Týnce, ostré sjezdy, náročné výjezdy, bahýnko pod Spálavou, super brod za Klokočovem a 10 km před cílem bikerská láska jménem Cítkovák.

„Letos nám snad Bůh bude přát dobré počasí, neboť u nás v magické Chrudimi jsme poslední ročníky šli z extrému do extrému. Buď je pařák nebo liják. I když letos nás všechny potrápily silné vichřice a jsou někde polomy, tak je lesáci postupně vyklízejí a pomáhají zprůjezdnit cesty. I tak se může sát, že v sobotu bude nějaký objízdný úsek. Slibuji ale, že bude určitě lesem a kvalitním terénem," informuje Karel „Keňa" Jeníček, zakladatel MTB Maratonu Manitou a dodává: „Závěrem vás všechny zdravím a budu rád, když přijdete či přijedete fandit, alespoň jako v minulosti. Zároveň žádám všechny motoristy z Chrudimi, aby měli pochopení v úseku od redakce Chrudimského deníku přes Havlíčkovou ulici až po Bramac a neparkovali zde v sobotu od 10 do 13 hodin své plechové miláčky.

Bližší informace na: www.mtbcchrudim.cz, www.kolopro.cz nebo v prodejně I-BIKE, Žižkovo náměstí 105 v Chrudimi.