Stanislava Kopecká s manželem Jiřím si jako zákazníci prožili velice trapné chvíle u východu z jednoho z chrudimských supermarketů. Příčinou trapasu byl 'pískající' čip na čokoládě, kterou koupili v jiném obchodu. Sladkost byla uložená v kabelce, s níž už ale Chrudimačka do zmíněného supermarketu přišla.

„Čokoládu jsem měla zasunutou ještě v obálce, poněvadž jsem ji chtěla dát ženě, za kterou jsme předtím s manželem mířili na návštěvu do nemocnice. Tu ženu jsme však už v nemocnici nezastihli, čokoláda mi zůstala a já na ni zapomněla. A nevzpomněla jsem si ani pak, když jsem si zašla na zpáteční cestě na nákup do supermarketu v blízkosti mého bydliště, zatímco manžel čekal venku," vysvětluje Stanislava Kopecká. „Po průchodu pokladnou se ozvalo pískání a pracovník ostrahy mě vyzval, abych mu obsah kabelky ukázala. S tím jsem souhlasila," pokračuje Stanislava Kopecká.

„Vtom jsem uviděla tu zapomenutou obálku a polilo mě horko. Doufala jsem ještě, že vše věrohodně vysvětlím, jenže pracovník ostrahy nechtěl nic slyšet a aniž mi nabídl odchod někam do ústraní, začal mě před ostatními zákazníky hlasitě vinit z krádeže. To už přišel i manžel a oba jsme se pak obrátili ještě na vedoucí prodejny s návrhem na porovnání výrobní série a data spotřeby naší čokolády se zbožím na prodejně. Byť se údaje té naší tabulky jako jediné od všech ostatních lišily, nebylo nám to nic platné. Byl s námi sepsán zápis a museli jsme čokoládu podruhé zaplatit," dodala Stanislava Kopecká.

Při dalším rozhovoru s vedoucí prodejny vyšlo na druhý den najevo, že žádná čokoláda ukradena nebyla. „Ano, byla jsem roztržitá, ale nekradu. Navíc si myslím, že takovou záležitost lze řešit v klidu, bez urážek a mnohem diskrétněji. Proto bych ocenila omluvu," dodává zákaznice.