Další pozvánky na víkendové akce najdete ZDE!

Ve Studnicích je možné vidět tradiční ráz obchůzky, která se dostala do seznamu nehmotného dědictví UNESCO. V sobotu o deváté hodině udělí starosta obce Ondřej Dopita maškarádům povolení k obchůzce a potom se průvod vydá na obchůzku. Tu zakončí tradiční poražení kobylky, a to v 18 hodin. Masopust pořádá Sbor dobrovolných hasičů ve Studnicích. Kdo do této malebné obce v sobotu zavítá, neměl by si nechat ujít výstavu masopustních fotografií autora Ladislava Vaška, která je k vidění v bývalé studnické škole od 8. 30 do 16. hodin.

Do seznamu nemateriálního kulturního dědictví UNESC je zapsán i masopustní průvod v Blatně, kde je tradiční obchůzka naplánována na nedělní sedmou hodinu ranní.

Veselo bude v sobotu i ve Zbožnově, kde není průvod maškar až tak přísný na tradici. „Ale je pravda, že se postupně vracíme k původním maskám," řekl jeden z organizátorů obchůzky Pavel Bezděk. Ve Zbožnově procházejí obcí medvědi, ale také kobylka. „Uvidíme, koho letos budeme porážet. Za co ho odsoudíme, se už částečně ví, ale o medvědovi nebo kobyle se rozhodne den před masopustem," dodal Pavel Bezděk.

Sváteční pečivo: Masopustní koblihyDo mísy dej půl kila prosáté polohrubé mouky, udělej důlek, do něho rozdrob 6 dkg droždí, zasyp trochou cukru a po chvíli zalej částí z 1/3 litru vlažného mléka. Počkej, až kvásek vzejde, a mezitím rozšlehej ve zbylém mléce 6 žloutků, 10 dkg cukru, 8 dkg změklého másla, 4 lžíce rumu a půl kávové lžičky soli. Můžeš přidat i trochu tlučené prosáté vanilky a strouhanou citronovou kůru. Těsto pěkně dohladka vypracuj a nech kynout. Na pomoučeném vále rozválej placku asi na prst silnou a koblihovým kroužkem nebo sklenkou vyznač kroužky. Do každého dej lžičku tužší pikantní zavařeniny, nejlépe meruňkové, ale i malinové, rybízové nebo jahodové. Vykrájej další kolečka a polož je na zavařeninu. Prsty pevně přitlač okraje a naplněnou koblihu vykroj, Koblížky obrať a rovnej na pomoučený vál či ubrousek. Zakryj utěrkou a nech znovu kynout. Po chvíli je obrať, aby vykynuly i po druhé straně. Pak vkládej koblihy vykynutou stranou do horkého oleje nebo sádla. Tuku musí být vyšší vrstva, aby koblížky volně plavaly. Správná kobliha by se měla sama obrátit na opačnou stranu a po obvodě si ponechat světlý prstýnek. Smaž zvolna a hotové koblihy vylov drátěnou podběračkou, v žádném případě do nich nepíchej. Nech na sítu okapat nebo na papírovém ubrousku vsáknout přebytečný tuk. Až prochladnou, posyp je hustě jemným vanilkovým cukrem.
Zdroj: Kamila Skopová, kniha HODY PŮSTY MASOPUSTY