V lednu 2017 si totiž připomínáme 125. výročí narození a 60. výročí úmrtí duchovního otce obou postaviček Josefa Skupy a při této příležitosti Muzeum loutkářských kultur připravilo virtuální online výstavu fotografií a dalších artefaktů mapující jeho divadelní činnost. Elektronický formát výstavy jsme zvolili proto, že v něm lze exponáty snadno průběžně doplňovat a my bychom chtěli do procesu jejího vytváření zapojit širokou veřejnost.

Vyzýváme proto všechny, kdo mají doma fotografie či jiné vzpomínky na profesora Skupu nebo Divadlo Spejbla a Hurvínka v jeho době, aby nám pomohli dát tyto střípky paměti dohromady v jednu reprezentativní kolekci dokumentující dílo tohoto nestora moderního českého loutkového divadla. Jednotlivé artefakty je možné nám v průběhu roku zasílat v elektronické podobě ve formě naskenovaných dokumentů nebo fotografií na adresu kristyna.vilcova@puppets.cz.

Poskytnutí materiálů pro účely výstavy je možné konzultovat přímo s koordinátorkou projektu Kristýnou Vilčovou telefonicky na čísle 778 704 165.

Olga Havlíková, MLK Chrudim