„U nás je vše vyřešené velmi dobře. Maminka může jít se svým dítětem včetně kočárku až k přepážce. Pokud by potřebovala navštívit kanceláře v prvním patře, jsem ochoten ji pomoci osobně. Taktéž je to u nás i s invalidy,“ říká Petr Zelenka, ředitel České spořitelny v Chrudimi.

Možnosti parkování netrápí ani návštěvníky většiny obchodů ve Slatiňanech. „Maminka může zvolit, zda-li půjde s dítětem dovnitř nebo nechá kočárek venku. Samozřejmě máme všechny přístupy bezbariérové a nemáme ani problém s nutností případné asistence,“ popisuje svoje možnosti Martin Málek, majitel obchodu ve Slatiňanech.

U jednoho z největších majitelů prodejen na Chrudimsku, v hlinecké Jednotě, je situace podobná. V Hlinsku není žádný problém s takovou možností. Maminka může pohodlně s kočárkem dovnitř nebo ho zanechat před budovou.

V Trhové Kamenici je situace komplikovanější. Úzký vchod je nepohodlný a prostory v prodejně jsou také omezeny. Výhodou je ale vestibul, ve kterém lze pohodlně zanechat kočárek. Situace v ostatních prodejnách se řeší individuálně,“ sděluje Ivana Butanová místopředsedkyně Jednoty Hlinsko.

(sej)