Spolu se stejně naladěnými vstevníky z celé republiky (letos je nejmladší účastnicí dvanáctiletá bubenice) utvoří kapely a s pomocí profesionálních lektorů nacvičí své oblíbené písně ze 70. a 80. let. Publiku též předvedou své vlastní autorské skladby. Večery pak tráví workshopy s veličinami oboru, jako jsou Klaudius Kryšpín či Kamil Střihavka.

Někdejší osobní tajemník Freddieho Mercuryho Peter Freestone se k projektu připojil loni a s jeho pomocí nejmladší ze skupin loňského Rock Campu zanedlouho koncertovala dokonce ve slavném liverpoolském Cavern Clubu s nabídkou účinkovat i ve švýcarském Montreux, kde legendární Queen natáčeli svá alba. Před dvěma lety ostatně právě v Montreux na oslavě 60 let Queen zazářila "dospělácká" pardubická skupina Jiřího Ševčíka PIRATE SWING Band. Letošní vítězové ze Seče se napřesrok mohou těšit na koncertování v USA, musí však zdolat nelehké nástrahy povinných skladeb a interpretačních záludností.

Každoročně sečský Rock Camp vrcholí velkým koncertem, který je vlastně téměř festivalem. Začíná totiž úderem jedné hodiny odpolední a obvykle se protáhne přes půlnoc. Dramaturgicky je blok každé ze soutěžních skupin složen z jejich nejoblíbenějších písní a celou akci doplňují též vystoupení souborů "zvenku". Letos jsou to američtí Dirty Seedz, dále Moped a konečně headliner minifestivalu Kamil Střihavka & The Leaders.

V budoucnu organizátoři Rock Campu plánují pozvat i nadané mladé hudebníky ze zahraničí a ukázat tak formou výměnných koncertů nespornou kvalitu českého muzikantství celému světu.

(jš)