Autorem projektu „Lépe a bezpečněji u hlavní”, který uspěl u poroty letošní soutěže „Holcim pro život 2011”, je místostarosta Třemošnice Miroslav Bubeník.

„V létě před rekonstrukcí silnice jsme si naplánovali umístit dva měřiče rychlosti ve městě. Původní cena byla 170 tisíc korun. Tuto částku se nakonec podařilo snížit na 159 tisíc korun včetně DPH“,” řekl Miroslav Bubeník.

Město Třemošnice se na této investici podílelo částkou 109.000 korun a padesát tisíc korun přišlo díky projektu soutěže Holcim pro život 2011.
Jeden měřič je umístěn při vjezdu do Třemošnice, v místech průmyslové zóny u Penny marketu. Druhý upozorňuje řidiče na rychlost při vjezdu do města od obce Běstvina. „Oba jsou vybaveny statistickým modulem, který umí zjistit, jaký je celodenní provoz a vytíženost vozovky.

Hlavně ale ukáže, jaké procento řidičů jezdí podle předpisů a nedodržuje rychlost,“ vysvětlil místostarosta.

V případě, že řidiči budou nepoučitelní, může to být signál k tomu, aby policie rychlost začala ve městě řešit. Prioritou města je bezpečnost v silničním provozu a chodců i poblíž nákupního střediska, kde je větší pohyb osob.

PAVEL KALINA