Budovu třemošnického nádraží i s pozemkem mimo kolejiště o výměře 1,5 hektaru chce koupit město, alespoň se tak vyjádřili jeho radní. „Již jsme uplatnili předkupní právo. Pokud se s dráhami dohodneme, v přízemí nádražní budovy by mohly vzniknout prostory pro klubovny a zájmové kroužky a v horních patrech bychom vybudovali až šest sociálních bytů," vysvětluje třemošnický starosta Stanislav Peca.

S pozemkem u nádraží zatím Třemošničtí žádné větší plány nemají.

Záměr rady města posoudí s konečnou platností ještě třemošnické zastupitelstvo, které se sejde ve středu 28. května. Poté samozřejmě rozhodne i cena, za kterou budou pozemek i budova k mání. „Tu ale zatím neznáme, dráhy si teď nechávají zpracovat úřední odhady," dodává starosta.

Právě cena by ale nakonec mohla být stejným zádrhelem, jako je tomu například v obci Krouna. Tam má obec zájem nejen o krounskou stanici, ale rovněž o nádražní dům v místní části Čachnov. K dohodě tu ale zatím nedošlo.

„Dráhy chtějí za vybydlené a zpustošené domy v obou případech po 540 tisících korunách. A to ještě bez pozemků, jež by údajně měly být ještě dražší. Na to naše obec přistoupit nemůže," míní krounský starosta Pavel Ondra.

Po případné koupi by obec chtěla v domech obnovit kultivovaně působící čekárny. V části dříve užívané přednostou stanice by mohl vzniknout byt či klub pro důchodce.