Pozemky byly rezervovány do konce ledna 2020. Město by je poté mělo prodat při ceně 650 Kč za metr čtvereční, takže by celkově inkasovalo zhruba 19,5 milionu korun. V zóně by pak zůstalo volných posledních 20 – 30 tisíc metrů čtverečních.

Podle chrudimského starosty Františka Pilného má na místě vyrůst hala logistického centra pro balení, třídění a expedici nejrůznějšího zboží. „Firma si rezervuje pozemek o malinko větší, než teď potřebuje, protože by chtěla do budoucna halu rozšířit nebo přistavět ještě jednu další,“ vysvětlil chrudimský starosta.

Společnost Vivantis nyní působí v Chrudimi v areálu bývalého opravárenského depa a také v poněkud zastrčeném objektu na Školním náměstí vedle Muzea barokních soch, Klášterních zahrad a parkoviště v Moravově zahradě. „Firmu před lety koupil velký internetový obchodník, společnost Mall.cz. Zvažoval tehdy, že z Chrudimě odejde a vše přemístí do logistického centra do Prahy. Pak se ale ukázalo, že logistika umístěná v Chrudimi vyjde daleko levněji, takže naopak, teď budou přesměrovány některé expedice sem,“ upřesnil František Pilný.

Chrudimská radnice se netají tím, že by o uvolněné místo v sousedství Klášterních zahrad měla zájem. Mohla by sem například přestěhovat městskou policii, která by uvolnila místo v historické budově červené radnice na Resselově náměstí. Interiéry památkově chráněné radnice by následně mohly být využity například pro zbudování výstavní síně, nebo i společenského sálu či jiného kulturního a společenského zázemí města.

Jednou z variant by mohla být i demolice současných nevzhledných objektů na Školním náměstí a připojení takto vzniklých ploch ke klidovému území Klášterních zahrad. Jednání mezi městem a soukromým subjektem však zatím nedospělo k dohodě. Je tedy možné, že dnešní komerční objekty nakonec koupí někdo jiný.