Byť by šlo celkově o velký balík peněz, chrudimský starosta Petr Řezníček nepochybuje o tom, že nejvíce si z nich ukrojí obě zmíněná metropolitní města. Ve prospěch Chrudimě však mluví fakt, že ta leží jen nedaleko od obou krajských metropolí a dokonce v poměrně těsné blízkosti od Pardubic.

„V tuto chvíli nedokážu přesně říct, zda tu taková možnost bude, ale je fakt, že jsme území Moravovy zahrady či Tyršova náměstí do těchto ITI projektů nominovali. Otázka je, jestli to bude uznáno či nikoliv," říká starosta. Odhadovat, na kolik korun by mohla Chrudim dosáhnout, je podle něj těžké.

„O peníze se budou prát hlavně Hradec Králové a Pardubice. To je samozřejmé, neboť jsou to jádrová území, k nimž je program především směřován," míní starosta. Ve prospěch Chrudimi by podle něj ale mohla mluvit i skutečnost, že Chrudim je druhým největším městem Pardubického kraje.

„Máme tedy šanci nabídnout projekty a programy, které se do tohoto záměru bezesporu hodí. To je i případ dopravního terminálu, který by mohl propojit celý prostor autobusového a vlakového nádraží," dodal starosta Petr Řezníček.