„Rekonstrukce stadionu je zahájena. Neskutečně se na výsledek těším. Tohle si Chrast zaslouží,“ řekl starosta Vojtěch Krňanský.

Kompletní rekonstrukci podstoupí i běžecká dráha, a to včetně drenáží a veřejného osvětlení. Dráha bude mít tartanový povrch.

V místě skladu a pergoly vyroste nová budova, ve které sportovci najdou sociální zařízení, dvě kabiny, sprchy i velkou společenskou místnost. Na zděnou stavbu navážou dvě zastřešené dřevěné pergoly.

Vše o Chrasti najdete zde

Na nový povrch se mohou těšit také příznivci nejen tenisu, ale i třeba nohejbalu nebo volejbalu. Na tenisových kurtech dojde k odstranění starého povrchu, vytvoření nového podloží z kameniva, osazení odvodňovacích žlábků do betonu, které budou zaústěny do vsakovací nádrže. Finální povrch bude z umělého trávníku. Na ploše má vzniknout pět tenisových kurtů a jeden kurt pro ostatní sporty. Přístupová cesta a prostor pro diváky dostanou nové povrchy i lavičky.

Fotbalisté budou kvůli stavebním pracím muset odehrát půlku sezony v nedalekých Rosicích. „To se nedá nic dělat, hlavní je, že město k rekonstrukci přistoupilo. Stávající hřiště mělo problém se zavlažováním, chyběla voda. O zastaralém stánku s občerstvením ani nemluvím. Jsem rád, že budou mít zázemí nejen naši fanouškové, ale i samotní hráči,“ uvedl člen výboru SK Chrast David Málek. Fotbalový klub ve městě existuje už více než sto let. Do oddílu patří týmy mužů, dorostu, starších a mladších žáků a přípravky.

ŘEČÍ ČÍSEL

Celková investice: 22 433 568 Kč s DPH

Dotace: 12 622 271 Kč z Ministerstva pro místní rozvoj a 500 000 Kč Pardubický kraj

Případně i toto:

▪️tartanový atletický ovál

▪️odvodnění

▪️automatické závlahy hřiště

▪️nové tenisové kurty

▪️připojky a kanalizace

▪️osvětlení areálu

▪️nové povrchy komunikací

▪️nová budova zázemí