VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městský úřad má již měsíc novou recepci. Co nabízí?

Chrudim - Jak je využívána nová recepce na městském úřadě?

2.7.2008
SDÍLEJ:

Recepce Městského úřadu v Chrudimi.Foto: Sylva Drašnarová

Na konci května 2008 byly slavnostně otevřeny prostory oddělení klientského servisu Odboru kanceláře tajemníka MěÚ v budově na Pardubické ulici – především nová recepce a centrální pokladna.

"Po měsíci „ostrého“ fungování v červnu jsme vyhodnocovali, jak je nová recepce využívána, a zjistili jsme následující: Během měsíce června vyhledalo služby nové recepce celkem 1809 klientů. Nejvíce využívanou službou je vidimace a legalizace neboli česky ověřování podpisů a smluv, které potřebovalo 1012 klientů. Celkem 414 klientů mělo zájem o poskytnutí informací, 180 klientů navštívilo Czechpoint, 136 klientů využilo služeb podatelny, 34 klientů zamířilo za agendou evidence psů a 33 bylo zájemců o rybářské lístky, uvedla Sylva Drašnarová, tisková mluvčí MěÚ Chrudim.

Průměrně využilo služeb nové recepce 86 klientů denně, nicméně největší počet klientů přichází v pondělí a ve středu (v těchto dvou dnech přišlo do recepce celkem 1052 klientů a průměrně téměř 117 klientů denně).

Připomínáme všem občanům, že nová recepce (při příchodu do budovy vpravo) slouží jako místo prvního kontaktu úřadu s občany," doplňuje Drašnarová. Lidé v ní naleznou terminál Czech Point (např. výpisy z rejstříku trestů), nově se zde ověřují podpisy i listiny, prodávají rybářské lístky, ale jsou zde k dispozici i základní tiskopisy a formuláře a informace o činnosti úřadu i samosprávy.

Dalším prostorem je centrální pokladna (při příchodu vlevo), která slouží pro platby všech agend vyřizovaných úřadem. Na pokladně jsou umístěny platební terminály a je možné platit platebními kartami.

Ve vstupních prostorách zůstává umístěn internet pro veřejnost.

Součástí rekonstrukce přízemních prostor byla i investice do plošiny pro vozíčkáře a rodiče s kočárky, kterou je nyní možno dostat se do úřadu i předem. Mezi další úpravy, které by měly zlepšit komfort především pro rodiče s dětmi, je hrací koutek umístěný v recepci nebo místnost s přebalovacím pultem.

Místo události:
2.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bára Štěrbová (3 kg a 49 cm) je po šestileté Elišce druhou dcerkou v rodině Aleny a Petra Štěrbových z Ochozi.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 21. října

Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Chrudimsko – K volebním urnám přišlo během parlamentních voleb odevzdat svůj hlas 62,94 procent voličů, to je zhruba o dva procentní body nad celorepublikovým průměrem. Z 53 092 odevzdaných obálek jich nebylo platných pouze 339.

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Chrudimsko - Na Chrudimsku leží 108 obcí. Jen ve třech z nich nezvítězilo hnutí ANO. Na dalších místech se už politická uskupení střídají ve velmi divokém víru zářícím všemi barvami.

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO 4 mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení