Nemalého zvýhodnění lze dosáhnout při platbě čipovou kartou, ale i tady se ceny zvyšovaly. Nejvýhodněji však vychází předplacené jízdné, kde ale došlo také k nárůstu cen. Občanské předplacené jízdné na měsíc zdražilo z 220 Kč na 230 korun. U žákovských jízdenek došlo ke sjednocení tarifů na 116 Kč za měsíc. Nejvíce podražilo jízdné pro seniory, a to u měsíčního kuponu z 110 Kč na 172 korun.

Integrovaný systém ceny sníží

Dálková doprava zdražila také, v tarifní vzdálenosti 1 až 10 km o jednu korunu, v tarifní vzdálenosti 11 až 32 km o dvě koruny, 33 až 45 km o tři koruny a v pásmu 46 až 114 km, vyjma pásma 50 až 55 km, o čtyři koruny. V pásmu 50 až 55 km se cena zvedla o pět korun. Dálková doprava bude ale trochu jiná, než–li v roce 2007, neboť se připravuje zapojení do integrovaného dopravního systému, a to přinese další přímé výhody pro cestující.

„Díky tomu, že Chrudim od 1. února 2008 vstoupí do Integrovaného dopravního systému Pardubického kraje, dojde od tohoto data k poklesu cen, díky vzniku dopravních zón. Například cesta z hlavního nádraží v Chrudimi na hlavní nádraží v Pardubicích zlevní o čtyři koruny oproti současné ceně.

Předpokládáme také mírné snížení cen předplacených karet u firmy Connex,“ sděluje výhody Ladislav Umbraun, vedoucí odboru dopravy Pardubického kraje.