Tato pracovní schůzka byla reakcí na rozhořčené hlasy důchodců, které po novém roce šokovalo stopadesátipro­centní zdražení ceny jednorázové jízdenky.

Dohoda zní: výše jednorázového jízdného nezmění a zůstane ve výši 10Kč za platbu vhotovosti a 8Kč za jízdné placené čipovou kartou pro všechny cestující.

„Byly dlouhodobé problémy spovinností prokazovat nárok na slevu, prodlužovalo se tak odbavení cestujících vautobusech. Dalším důvodem, proč neobnovit slevy jednorázového jízdného pro seniory, je iplánované zapojení MHD do Integrovaného dopravního systému Pardubického kraje, kterým by mělo dojít kintegraci všech druhů doprav,“ tlumočí usnesení tisková mluvčí radnice Sylva Drašnarová.

Vplatnosti zůstanou izlevněné kupony na delší časové úseky bez omezení počtu jízd, kdy cena jízdenky mírně přesahuje pětikorunu.

Novinkou je vydání Seniorkarty. Ta bude určena pro osoby starší 70let a cena kuponu je stanovena na 450na rok bez omezení počtu jízd. Cena jízdného na den tak bude vycházet na 1,20Kč,“ dodává Sylva Drašnarová.