V Pardubickém kraji půjdou Starostové a nezávislí (STAN) do voleb samostatně a na svou kandidátní listinu přizvou osobnosti z kraje.

„Členové a registrovaní příznivci Michaelu Matouškovou navrhli a schválili jednomyslně. Má velmi silný mandát," uvedl Oldřich Koblížek, předseda Starostů a nezávislých v Pardubickém kraji. Michaela Matoušková vidí hlavní výhodu STAN v tom, že její členové dobře znají potřeby občanů. "Jsou témata, jako sociální politika, životní prostředí na venkově i ve městech, doprava, zdravotnictví a zdravý životní styl – to vše jsou oblasti, které mají přímý dopad na naše občany a právě zde bychom chtěli věci měnit," řekla lídryně kandidátky STAN. "Na kandidátní listinu jsme přizvali osobnosti a zkušené komunální politiky, kteří jsou na svých obcích a městech již delší dobu, jsou úspěšní a mají dostatečné zkušenosti. Věřím proto, že budeme dobrou volbou pro obyvatele Pardubického kraje,“ dodala Matoušková.

Michaela Matoušková je posledních devět let starostkou Řečan nad Labem. Letos získala titul Nadějná politička 2019 v celostátní soutěži, kterou pořádá nezisková organizace Fórum 50 %, jež dlouhodobě podporuje vyrovnané zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích.

Ilustrační foto
Komunální volby se opakovat nebudou