„Na dvanácti stránkách přinášíme pozvánky do celého regionu. Počínaje Loutkářskou Chrudimí, přes výtvarné Hlinecko a Rallye Železné hory konče. Novinkou je i barevné vydání a také soutěžní tajenka o let balónem pro dvě osoby,“ přibližuje vydání místopředseda svazku Roman Málek.

Turistické noviny byl postupně distribuovány do turistických míst v regionu, ale i mimo něj. Vyšly v nákladu dvacet pět tisíc vydání a kromě řady pozvánek na akce obsahují tipy na výlety.

Předsedovi Mikroregionu Chrudimska se vydání velmi zamlouvá. „Myslím si, že region má co nabídnout. Od sportu, přes výtvarné umění, až po koncerty. Osobně se mi velmi líbí hudební program na Hlinecku,“ prozradil Vladimír Pecina.

Turistické noviny vznikly ve spolupráci s informačními centry regionu, pořadateli akcí a také díky řadě spolupracovníků.

Projekt „Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko II“ je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Partnery projektu jsou města Turistické oblasti Chrudimska – Hlinecka a Česká rada dětí a mládeže.