O to víc ale některé občany mrzí, že se k nim hlášení nedostane kvůli špatnému technickému stavu rozhlasu. To se však má letos změnit.

První pokus nevyšel

„O pořízení nového bezdrátového rozhlasu rozhodlo město před dvěma lety. Vypsali jsme už dokonce výběrové řízení, jenže kvůli nesplnění stanovených podmínek z něj musela být většina uchazečů vyřazena. Nakonec zůstal jen jediný, takže jsme podle zákona museli výběrové řízení zrušit," přibližuje patálie s rozhlasem starostka města Martina Lacmanová. „Začátkem tohoto týdne jsme ale vypsali nové výběrové řízení. Věřím, že tentokrát to dopadne lépe a nový rozhlas v projektové ceně zhruba čtyř milionů korun zprovozníme ještě letos," dodává chrastecká starostka.

Chrastečtí mezitím učinili ještě jeden krok: zdražili komerční hlášení. „Za vyhlašovaná oznámení prodejců jsme dosud žádali jen dvanáct korun, což, myslím, už opravdu nebyla přiměřená částka. Prodejci budou platit za jednotlivá hlášení osmdesát korun," uzavírá chrastecká starostka.

Prodejce neždímají

Chrasteckých osmdesát korun ladí i s praxí zavedenou v ostatních městech a obcích na Chrudimsku. Padesát korun zaplatí například ohlašovatelé v Krouně. Stejně je tomu také v Seči.

Najdou se ale i obce, kde poplatek po řadu let nezvýšili. Například v Běstvině. „Za vyhlášení obecním rozhlasem chceme patnáct korun. Vím, že to není mnoho, ale o zvýšení částky zatím neuvažujeme. Bereme to tak, že lidem poskytujeme užitečnou službu," vysvětluje starosta obce Vojtěch Holub.