Poté byl Miloš Zeman svědkem ukázek výcviku i zásahu „paragánů" v uzavřeném prostoru a prohlédl si také jejich techniku a výstroj. V uzavřeném stanu se sešel s několika novodobými vojenskými veterány.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček měl včera narozeniny, leč Miloš Zeman se o tom dozvěděl až po upozornění novinářů. „Největším dárkem jsem pro pana Ovčáčka já," poznamenala hlava státu a dodala: „Protože jsme oba kuřáci, myslím, že se najde vhodný kuřácký dárek, jako je třeba krabička doutníků."

Před jedenáctou se Miloš Zeman vydal na setkání s chrudimskými občany do chrudimského Muzea, kde se setkal se starostou Petrem Řezníčkem.

| Video: Youtube

Oběd se již uskutečnil v hlinecké restauraci Zlatá studna. S prezidentem pojedlo 24 stolovníků, mezi nimiž byl například hejtman pardubického kraje Martin Netolický nebo zástupci zemědělců.

V Mlékárně Hlinsko přijalo prezidenta vedení podniku a došlo i na setkání hlavy státu se zaměstnanci.

Na závěr návštěvy dorazil Miloš Zeman na hlineckou radnici, kam vstoupil jako vůbec první český prezident. Očekával jej zde starosta Miroslav Krčil spolu se zastupiteli a starosty okolních obcí. Před odjezdem se prezident sešel s hlineckými občany v Multifunkčním centru.


LUKÁŠ VANÍČEK