Zatím nejvíc dětí se narodilo v únoru a březnu, kdy světlo světa poprvé spatřilo 74 miminek. V únoru chlapečkové absolutně převálcovali holčičky v poměru 50 : 24. V březnu se narodilo děvčátek více, bylo jich 30. Ale mužský element stále převládal, hošíčků bylo celkem čtyřiačtyřicet.

Na dalším místě v početní "úrodě" stojí leden, kdy bylo 68 porodů. Narodila se jedna dvojčátka a opět nad holčičkami vedli kluci se skóre 38 : 31.

V porodnosti je zatím nejslabší duben, kdy maminky přivedly na svět 59 dětí. Narodilo se 27 děvčátek a 32 chlapečků.

Květen, tedy lásky čas, přivolal do chrudimské porodnice svěží ženský vítr. Konečně zlomil válku pohlaví, kdy ze 60 porodů vzešlo 32 holčiček a 28 chlapečků.

"Byli jsme dokonce u jedné žádosti o ruku. Tvrzení, že je květen lásky čas, je u nás dodrženo do puntíku," napsala do příspěvku porodní asistentka Martina Voženílková.

Informovala rovněž o tom, že tolik žádaný partnerský pokoj je ve fázi postupného budování. Jde o místnost, ve které tráví pobyt v nemocnici žena nejen s novorozencem, ale i s manželem nebo partnerem. Pokoj je vybaven tak, aby zajišťoval komfort jako doma a rodiče se zde tak cítili.

Psali jsme ZDE

Součástí pokoje je manželská postel, kuchyňský kout, televize, vlastní koupelna a především vše, co miminko potřebuje, včetně postýlky s monitorem dechu, váhy anebo speciálně vytvarovaného umyvadla určeného ke koupání.

Mohlo by vás zajímat: Most u Tesca. Už se nebourá, začíná výstavba. Podívejte se

Právě byly zahájeny práce na zakládání stavby mostu u Tesca. | Video: ŘSD Pardubického kraje