O půl třetí vyráží na okruh po chrudimské nemocnici volební komise s přenosnou urnou. Čeká ji minimálně 31 zastávek u pacientů, kteří chtějí volit z nemocničního lůžka. „Zájem je podobný jako v případě prezidentských voleb. To jich bylo 34," doplňuje nemocniční pracovnice Lenka Jírová. Nejvíce pacientů volí z oddělení LDN, kde svůj hlas do přenosné volební schránky úspěšně hází i devadesátiletý Josef Horáček.

Lenka Jírová ještě zběžně prochází porodní oddělení, zda by některá z nastávajících maminek nechtěla volit. Ozývá se jedna z nich, která však po chvíli zjišťuje, že při odjezdu do nemocnice zapomněla voličský průkaz. Následně nad celou záležitostí mává rukou se slovy, že jí nastávají jiné problémy.

Poprvé po 48 letech se k volební urně nedostane paní Anna Krňávková ze Seče. V pondělí se dozvěděla, že musí na víkend odjet a chtěla si proto vyřídit voličský průkaz. Netrefila se však do provozní doby Městského úřadu Seč, který byl v době, kdy k němu dorazila, již zavřený. „Poprvé v životě nepůjdu volit. Ve svém rodném městě se na ostatní budu jen dívat," dodává Anna Krňávková. (lv)