„Chtěli bychom touto cestou poděkovat FK Era-Pack a všem víčkosběračům za to, že zde můžeme být. Míša dostává pořádně do těla a každodenní dril zvládá zatím s úsměvem," řekl Míšův tatínek Michal Tereska. Léčebný program je hodně náročný. Začíná v osm hodin ráno a končí odpoledne o půl čtvrté. „Dvě hodiny jsou věnovány cvičení ve speciálním obleku, který stabilizuje tělo a pomáhá zapojovat ochablé svalové skupiny," vysvětluje Michal Tereska.

Je neuvěřitelné a velmi krásné, kolik lidí se do pomoci Míšovi zapojilo. Rodina Tereskova posílá všem veliké poděkování a vzkazuje zejména školám, že od září bude sbírka pokračovat.

Za tři měsíce se nasbíralo tři a půl tuny, což je dvacet tisíc korun potřebných pro Michálkovu speciální léčbu.

Míša Tereska z Chrudimě se narodil v 30. týdnu a byť průběh těhotenství nenaznačoval jakýkoliv problém, na svět si přinesl dětskou mozkovou obrnu. Od narození Míša podstupuje pravidelná cvičení a rehabilitace, které mu mají boj se zákeřnou nemocí usnadnit a její následky zmírnit. Pro případné oddálení operací jsou nejúčinnější speciální rehabilitační centra. ADELI Medical Center v Piešťanech, kde nyní Míša pobývá, je výjimečné díky intenzitě a individuálnosti neurorehabilitace.