Muži zákona na vandala křikli ještě před tím, než začal. Ten se polekal a vzal do zaječích s hlídkou v patách. Uprchlík zaběhl do uličky u Muzea dýmek, kde potřebu dokonal. Strážníci muže legitimovali a přestupek vyřešili podle zákona.

„Mladík se potrestal sám, protože si při útěku od služebního vozidla zjevně značně 'cvrknul' do kalhot," poznamenává skutečský vrchní strážník Jiří Stuna a pokračuje: „Chceme další 'hrdiny' upozornit na to, že vozidlo je vybaveno kamerou se záznamem a často parkuje pod dohledem městského kamerového systému. Močení na služební vozidlo MP 'odměňujeme' pokutou do výše 5000 Kč! Samozřejmostí je následný úklid svého díla vlastními prostředky," dodává šéf skutečských strážníků.

Ostatně, nebyl to první pokus o znečištění jejich služebního vozu. Během Městských slavnostní v Luži na konci srpna polapili devatenáctiletého výtržníka, který si na auto ulevil a poté musel uklízet.

Chrudimští strážníci podobné zkušenosti za posledních několik let nemají. „Pár let zpátky jsme během pouti parkovali na Žižkově náměstí a někdo nám počmáral auto, zohýbal stěrače a urazil anténu. Od té doby nic podobného nebylo," říká chrudimský vrchní strážník Lukáš Dvořák. Klid v posledních letech hlásí i jeho hlinecký kolega Jaroslav Havlík. Tamním strážníkům vandalové několikrát poškodili stěrače.