Na účtě Středního odborného učiliště včelařského Včelařského vzdělávacího centra v Nasavrkách leží miliony korun, o jejichž původu a určení není nic známo. Podle informací, které má Deník k dispozici, má jít o 8 milionů a 300 tisíc korun, ke kterým se teď hledají účetní doklady.

Nabízí se tak například otázka, zda nejde o peníze, které si sem někdo již dříve „ulil”. Ředitelka školy Markéta Kopáčková, která je ve funkci teprve od letošních prázdnin, o takové možnosti nechce spekulovat, i když připouští, že „zatoulané” miliony představují vážný problém. Více se však k záležitosti vyjadřovat nechce. „To přísluší našim zřizovatelům, jimiž jsou Český svaz včelařů a Ministerstvo zemědělství. Osobně bych byla nejraději, kdyby byl ve škole proveden hloubkový forenzní audit a celá věc se už konečně vyřešila,” uvedla ředitelka.
Jak včera potvrdil Deníku člen dozorčí rady Dr. Petr Turnovský z Ministerstva zemědělství, po původu milionů se teď opravdu pátrá. „Zatím ale nejde říct, zda tu jde o zapomenuté nebo chybně provedené účetní operace nebo zda se jedná o záležitost, která by mohla skončit až před orgány činnými v trestním řízení,” doplnil Turnovský.

Vyjádření ředitelky Markéty Kopáčkové
Vyjádření ředitelky učňovského střediska Markéty Kopáčkové.