Starosta města Jan Čechlovský a místostarosta Petr Řezníček v úterý reagovali na kritiku veřejnosti vůči postupu městské policie při nedávném mítinku ČSSD na Resselově náměstí.

Mnoha Chrudimákům ani diskutérům na internetu se totiž nelíbilo, že strážníci během shromáždění lustrovali přítomné odpůrce „oranžové“ strany, nenásilně vytlačovali klidně protestující studenty do ústraní a nutili je také sklápět a odvracet jejich podomácku vyrobené transparenty.

Podle starosty však strážníci jednali na popud Policie ČR. Ta je prý předem vyzvala k součinnosti, přičemž se ale sama držela v pozadí. Pozornost veřejnosti se tak zákonitě upřela na radnici, neboť lidé dobře vědí, že právě ta městskou policii řídí.

Je jasné, že starostovi zvolenému do čela města za konkurenční ODS nemůže být předvedená „střelba do vlastních řad“ příjemná.

„Myslím, že strážníci sice postupovali v souladu s příslušnými zákony, ale příště by měli jednat citlivěji. Zmíněná záležitost nás velmi mrzí. Máme jistě zájem na dobré spolupráci s Policií ČR, ale do budoucna již chceme být v podobných situacích o hodně zdrženlivější,“ připustil starosta, jenž neváhal označit jednání městských strážníků za „zbrklé“.

Vedení města zároveň jedním dechem dodává, že nebude ze zákrok nikoho z mužů v uniformě trestat.