"V úterý 16:11 hodin bylo oznámeno na linku 156, že do fasády panelového domu ve Fibichově ulici přítomná mládež kope míčem, a dále, že tito mladí lidé posedávají na parapetu přízemního okna. Hlídka po příjezdu tuto mládež pro nevhodné chování z místa vykázala. Žádné poškození majetku strážníci nezjistili," píše se ve svodce městské policie.

Druhý den se stejná situace opakovala. Jediný rozdíl byl v tom, že sem strážníci jeli o půl hodiny později. V obou případech šlo podle některých svědků o převážně romskou mládež.

Hlučná mládež?

"V 16.38 hodin byli strážníci přivoláni k panelovému domu ve Fibichově ulici, jelikož se tam zdržovala skupina mládeže, která kopala míčem do uvedené budovy a nevhodně se chovala. Při příjezdu hlídky těchto šest mladých lidí sedělo v klidu na lavičce, proto je hlídka poučila, aby ke hře s míčem využili nedaleké hřiště," píše se ve svodce.

Před třemi týdny byl důvod přivolání městské policie nepříliš odlišný.

Psali jsme o něm zde:

Ilustrační foto
Z hlučné mládeže a psa na volno se vyklubalo povídání dospělých a poslušný psík

"U domu čp. 52 se podle oznámení měla nacházet skupina hlučné mládeže. K této skupině má patřit pes, který má běhat bez vodítka. Strážníci na místě o chvíli později zjistili skupinu šesti dospělých osob, které se mezi sebou v klidu bavily. V bezprostřední blízkosti této skupiny se pohyboval malý pes, který nebyl na vodítku, avšak reagoval na pokyny své majitelky. Ta byla následně hlídkou poučena o povinnosti mít svého psa na vodítku,“ uvedli tehdy strážníci ve svodce.

Někdy k podobným udáním přispívá vyhrocená situace mezi sousedy nebo potíže s docházejícími obyvateli z jiných městských čtvrtí, kdy ke stížnostem často poslouží sebemenší záminka. V případě, že jde o romské etnikum, tím spíše. Podle zjištění Deníku právě taková situace ovšem ve Fibichově ulici v poslední době panuje.

Pátrání po pohřešovaném. Ilustrační foto
Policie s vrtulníkem hledá nad Jeníkovem 29letého muže, mohl by si ublížit

Časté výjezdy tohoto typu jsou podle Mětské policie Chrudim rovněž do ulice Přemysla Otakara, jež se nachází pod autobusovým nádražím.