Termín uzavírky spojené s prací na silnici číslo 340/ 26 nedaleko Vestce teď stavbaři posunuli z dříve ohlášeného 8. srpna na 16. srpna. Silnice je sice hotová, ale chybí zábradlí a svodidla mostu na trase. Ta se vyrábějí na míru a jejich dodávka se mírně zpozdí.

Uzavřen však zůstává jen krátký úsek u Vestce, takže na větší část ostřešanské silnice je stále možný příjezd ze silnice I/37 od Medlešic.

„Ten původní termín představoval spíše optimistickou variantu. Ohlášené zpoždění asi nikoho netěší, ale myslím, že teď, v době prázdninového provozu, nejde o zásadní komplikaci. Co mám další zprávy, práce na ostatních úsecích obchvatu pokračují podle plánu, takže zatím to stále vypadá, že termín otevření celé jeho první části do konce příštího roku bude dodržen," říká chrudimský místostarosta Jaroslav Trávníček. A přidává i další dobrou zprávu: „Od včerejška je opět otevřena Škroupova ulice, a to jak ve směru z Chrudimě na Vrcha, tak i v opačném směru. Vozovka tu dosud byla uzavřena kvůli rekonstrukci kanalizace," připomněl místostarosta.

Od poloviny září podle něj dojde i na ohlášené zjednosměrnění komunikací v Sídlišti Víta Nejedlého.

| Video: Youtube