I během víkendu pokračovaly práce na demolici mostu. Aktuálně je odbouraná i druhá mostní římsa a krajní prefabrikovaný nosník.

Na objížďky si už Chrudimáci nebo ti, kteří do města jezdí pravidelně, zvykli. Hůře jsou na tom ti, které zastaví uzavřený most a čeká je okružní jízda. To ostatně zažili motorkáři, kteří v sobotu přijeli do Chrudimě, aby se zúčastnili motožehnání v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Resslově náměstí.

Motožehnání patří k tradicím vyznavačů silných strojů. O víkendu se ho zúčastnilo 120 motorek a sedm tříkolek.
Motorkáře v Chrudimi skropila svěcená voda. Do party přijali starostu města

Kdo přijel k nemocnici, mohl si gratulovat a jet co centra přímou cestou. Podobně na tom byli i řidiči na příjezdu od Pardubic. Vyhlídkovou jízdu absolvovali motorkáři na silnici ze Slatiňan, kteří měli cestu nejdelší, ale o to víc poznávací.

Na uzavírku mostu u chrudimského Tesca už nyní upozorňují pořadatelé KamionFestu, který se bude konat od 21. do 23. června na letišti. "Samozřejmě řešíme náhradní trasu spanilé jízdy po domluvě s odborem dopravy, dopravní policií a dopravním značením fa Dopa CZ. Informace pro vás, co budou přijíždět od Vysokého Mýta, tak buď najet na obchvat a přes Slatiňany na letiště, nebo druhou stranou přes město na letiště," poradili organizátoři festivalu, jehož výtěžek je pravidelně věnován dětem.

Chrudimáci už si na objížďky zvykli, hůře na tom jsou nahodilí návštěvníci města.Chrudimáci už si na objížďky zvykli, hůře na tom jsou nahodilí návštěvníci města.Zdroj: Facebook Kamion Fest