Pod záštitou první dámy Livie Klausové se slavnostní ceremoniál uskuteční v úterý vMuzeu od 15hodin. Kromě NRZP ČR se na akci podílí iPardubický kraj a město Chrudim.

Účastníci této akce se začali do Chrudimě sjíždět už krátce po dvanácté, do Pardubic přijeli vlakem a kmístu dění je přepravil bezbariérový autobus.

„Pro Pardubický kraj je to velká pocta,“ řekl vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek a dodal: „Smyslem udílení cen je ocenit projekt či akt, který pomohl výrazným způsobem zlepšit postavení zdravotně postižených. Atakových projektů není nikdy dost.“

Předseda Národní rady osob se zdravotním postiženým ČR Václav Krása pak na úterní tiskové konferenci prohlásil, že spolupráce sPardubickým krajem je nejen při přípravě udílení výročních cen MOSTY 2007příkladná: „Kdyby takto spolupracovaly všechny kraje, lidem se zdravotním handicapem by se žilo lépe.“

VPardubickém kraji totiž mimo jiné pracuje iporadní sbor, jehož výsledkem je např. grantový program pro zdravotně postižené či přehled bariér, které je třeba vregionu odstranit. Pardubický kraj byl navíc vloňském roce také jedním zuchazečů ocenu MOSTY 2006.