Městský úřad Hlinsko rychle zareagoval na změnu zákona o autoškolách a zajistil pro své komisaře zkušební plochu, na které musí být podle nového zákona zahájena závěrečná zkouška motocyklů.

„V současnosti je Hlinsko jediné město v regionu, které takovou plochu pro komisaře připravilo a nemuselo tak rušit zkoušky. Díky tomu mohou v Hlinsku bez problémů dělat řidičské průkazy na motocykly nejen místní zájemci, ale do zdejších autoškol se k výcviku hlásí žáci i ze sousedních okresů, které takovou plochu nemají," stojí na městském webu.

Samotná závěrečná zkouška dnes probíhá tak, že nejdříve žadatel na zkušební ploše provede pod dohledem komisaře zákonem předepsané jízdní úkony a teprve po jejich zvládnutí vyjede do ostrého provozu, kde již na motocyklu žák jede úplně sám. Zkušební komisař jede za ním v doprovodném automobilu a komunikuje s motocyklistkou pomocí vysílačky.

„Domluvili jsme pronájem plochy v areálu jedné z místních firem," vysvětluje vedoucí odboru dopravy Miroslav Brychnáč a dodává: „Zkoušky zatím neskládali prvožadatelé. Uvidíme za měsíc, jak se jim bude dařit v nových podmínkách."