Klučina si vedl skvěle také v nedávném posledním závodu seriálu Mistrovství ČR v motokárách na okruhu ve Vysokém Mýtě. Před tímto závodem byl Filip v rámci celého mistrovství republiky průběžně na třetím místě a poslední závod mohl rázně změnit jeho celkové umístění. Filip však neponechal nic náhodě a po dramatickém průběhu soutěžní jízdy vystoupal na stupních pro vítěze opět až na tu nejvyšší příčku, čímž si zajistil titul vicemistra ČR pro rok 2010. Dosažené výsledky zároveň opravňují Filipa Škorpíka k účasti v posledních velkých závodech letošní sezony, kterými bude světové finále na okruhu v Itálii.

Šestiletého jezdce posunulo vítězství do světového finále

O víkendu 25. – 26. září proběhl poslední závod Mistrovství ČR v motokárách na okruhu ve Vysokém Mýtě. Závodů se účastnil i šestiletý Filip Škorpík z Hrochova Týnce ve třídě EASY 50. Před tímto závodem byl Filip v M ČR průběžně na třetím místě. Poslední závod mohl rázně změnit jeho celkové umístění. Filip se mohl probojovat na celkové druhé místo, ale také propadnout až na místo šesté.

V pátečních volných trénincích se Filip pohyboval svými časy na úrovní první trojice. V sobotu však nastaly velké problémy s technikou, kdy postupně na dvou motorech odešlo zapalování, vylomil se blok motoru a utrhla šňůra startéru. Vše vyvrcholilo v nejdůležitějším měřeném tréninku, kdy se při jízdě rozlomil kryt motoru a spadl řetěz. Naštěstí se to stalo až ve třetím kole, takže měl Filip zajeto alespoň povinné jedno kolo. Uvolněný řetěz však nedovolil dosáhnout optimálního výkonu motoru a Filip zajel až šestý čas, což nebylo pro obě nedělní soutěžní jízdy nejlepší. Oba mechanici, Jaroslav Rychetský z Chrudimi a Vlastislav Daniel z České Třebové, zapracovali a motokára byla na neděli perfektně připravena včetně vyladěného motoru.

Dopoledne nastoupil Filip za neustálého deště do první bodované jízdy. Po perfektním startu šel na konci první zatáčky na druhé místo. Na konci prvního kola se bravurním manévrem dostal na místo první, které udržel až do konce jízdy.

Odpolední poslední jízda měla rozhodnout o všem. Filip opět po startu předjel všechny soupeře a do cílové rovinky prvního kola již jel na prvním místě. Ve druhém kole však na mokrém asfaltu přehnal v cílové zatáčce svoji rychlost, dostal smyk a propadl se až na místo třetí.

Mokrá trať mu opravdu svědčila a hned v následujícím okruhu předjel první dva jezdce a byl opět na prvním místě, které si již nedal vzít a cílem projel s náskokem jako jednoznačný vítěz závodu. V obou jízdách získal celkem 50 bodů, což ho vyneslo na celkové druhé místo v mistrovství ČR pro rok 2010. Stal se tak nejmladším jezdcem, který dosáhl na takové umístění ve své třídě. Tímto výsledkem se Filip kvalifikoval na poslední velký závod letošní sezóny, kterým je světové finále na okruhu CASTELLETTO DI BRANDUZZO v Itálii. Budeme se těšit na srovnání jeho výkonu s desítkami jezdců z celého světa a držíme palce.

Filip startuje v jezdecké stáji Emho Racing s.r.o. Za tuto stáj startoval v Mýtě také Emil Minář v kategorii Rock. I jemu mokro svědčilo a svým třetím místem v závodě udržel celkové vedení a stal se mistrem ČR.

Filip velmi děkuje oběma mechanikům za celoroční náročnou práci na motokáře a také týmu Emho Racing za finanční podporu.
Sestřih závodu je možno shlédnout v archivu ČT4 – Svět motorů: www.ceskatelevize.cz/porady/10207469169-svet-motoru/