Páteční tréninkový den naznačil, že by se mohla potvrdit forma z předchozích závodů kdy Filípek skončil čtvrtý v MČR v Sosnové a druhý v Moravském Poháru ve VM. Sobotní dopolední jízdy se staly Filípkovou doménou. Vždy dosáhl na nejlepší čas ve své kategorii EASY 50.

Bohužel rozhodující podvečerní měřený trénink nezastihl Filípka v nejlepší formě a určil startovní pozici na nedělní závod až z osmého místa, což nedávalo do závodu dobrou perspektivu.

Průběžně třetí příčka

Na startu první závodní jízdy Filípek dokázal, že start je jeho velmi silná stránka a po prvních třech zatáčkách se dostal na místo třetí. Brzy se probojoval na druhé místo. O první místo sváděl tuhý boj. Vedoucí jezdec si však zkušeně podržel defenzivní stopu a neumožnil předjetí.
Ve druhé jízdě si již soupeři dali pozor a po startu nenechali tolik prostoru na předjetí. Filípek první kolo dojel na pátém místě. Precizní jízdou a perfektními předjížděcími manévry se však v předposledním kole probojoval na první místo, které s náskokem uhájil až do cíle.

Po dvou letech trpělivého trénování se Filípkovi splnil jeho sen a mohl v MČR vystoupat na nejvyšší patro stupňů vítězů. Podařilo se to v jeho šesti letech.

Vítězstvím se Filípek probojoval i na průběžné třetí místo celkových výsledků MČR a budeme držet palce, aby se na stupních vítězů objevil na konci celého seriálu.

Za nynějším velkým úspěchem stojí oba současní perfektní mechanici Vlastislav Daniel z Č.Třebové a Jaroslav Rychetský z Chrudimi. Jejich špičková příprava motokáry si zaslouží Filípkovo poděkování.

(sk)