Fotogalerie: Motožehnání v chrudimském kostele Nanebevzetí Panny Marie

Obdiv přihlížejících sklidil i speciál přímo z Ameriky Harley Davidson, ale k vidění bylo mnoho dalších krásných strojů. Někteří motorkáři vážili poměrně dlouhou cestu, proto si chrudimskou bohoslužbu nenechali ujít účastníci z Olomouce, Brna, Kolína a jiných vzdálených měst. "Samozřejmě byli mezi nimi i nováčci a my jsme rádi, že každoročně přibývají. Zároveň přijeli ti věrní, kteří s námi jezdí," řekl Deníku hlavní pořadatel motožehnání Michal Horkel z Motoparty Chrudim.

Motožehnání v Chrudimi se zúčastnili motorkáři z celé republiky. | Video: Karel Dvořák

Účastníky motožehnání přivítal arciděkan Jan Šlégr, který svěcenou vodou skropil helmy vyrovnané uprostřed svatostánku na červeném koberci. Účastníky bohoslužby přivítal i starosta města František Pilný.

Ve své krátké zdravici řekl, že náměstí i kostel vždy sloužily k setkávání lidí. "Jde například o vojáky, hasiče, sběratele historický aut a dalších. A tak je to v pořádku," řekl. Netušil, že pro něj Motoparta připravila překvapení v podobě čestného členství. "Dopředu mi to neřekli a já mám velkou radost," usmál se Pilný, který k diplomu dostal i členskou kšiltovku.

"Moc si vážíme toho, jak se o nás starosta zajímá. Když byl loni pohřeb Anetky (psali jsme ZDE a ZDE), sám nás kontaktoval a nabídl pomoc s organizací srazu na chrudimském letišti. Je toho víc a my si moc této vstřícnosti vážíme," dodal Horkel.

Čestné členství Motoparty by se mohlo překlopit v aktivní činnost, František Pilný má řidičák na motorku od svých 18 let. "Jednu chvíli jsem uvažoval, že bych si motorku koupil, ale nakonec jsem si musel přiznat, že bych na jízdy neměl čas. A připouštím, že v tom hrála roli i bezpečnost," svěřil se starosta.

Po bohoslužbě se kolona motorkářů vydala do Dříteče spanilou jízdou, kterou obdivovali kolemjdoucí po celé trase. Pohled na nablýskané silné stroje je vždy silným zážitkem i pro ty, kteří mají před jízdou na dvou kolech velký respekt.