Desítky těžkých strojů dorazily na chrudimské Resslovo náměstí. V koloně nechyběli nejbližší příbuzní Anetky a Terezky, kteří zvládají smrt děvčat za pomoci psychologů. „Jsem moc rád, že přijeli v takovém množství," řekl Deníku Anetčin otec Ivo Páteček.

Dojemné bylo setkání maminek obou dívek, které se objaly se slzami v očích a sdílely tak svou velkou bolest.

Akci uspořádala Motoparta Chrudim v čele s Michalem Horkelem. Ten se chopil režie ukončení sezóny a uctění památek mladých motorkářek rázně, a přitom s citem a pietou.

Účastníky mše, která začínala úderem sobotní 14. hodiny, přivítal farář Jan Šlégr. Před oltářem byl věnec s dvěma plyšovými medvídky. „Když někdo z nás zemře, vozíme během roku plyšáka s helmou s sebou. Letos to byli dva, nejvíc v historii jsme měli čtyři," řekl Michal Horkel z Motoparty Chrudim. Při ukončení sezóny se projedou medvídci naposledy, život lidí na rychlých kolech pokračuje dál, ale se vzpomínkou na ty, kteří se dnešních dní nedožili.

V srdcích budou žít navěky

Každoročně při zahájení motorkářské sezóny se příznivci silných motorek setkávají při žehnání v kostele na chrudimském náměstí a když období projížděk končí, někde se sejdou. „Od nynějška budeme mít podzimní setkání v kostele i nadále, Chrudim má opravdu skvělého faráře," dodal Michal Horkel.

Rodiče, sourozenci a příbuzní Anetky a Terezky zasedli v kostele v prvních lavicích, lze jen obdivovat jejich statečnost. I když je motorkářská sezóna ukončena, v jejich srdcích budou obě dívky žít navěky.

Teprve osmnáctiletá Anetka ve středu 31. května tragicky zemřela na silnici mezi Chrastí a Skutčí na motocyklu značky Yamaha.

Pětadvacetiletá Terezka Stačinová zemřela v neděli 23. července po těžké nehodě na motocyklu, kdy jí u Chlumce vběhl do cesty srnec.