„Vítěz dosáhl vzdálenosti pět metrů, to je dobrý výkon,“ hodnotí „sportovní“ událost hlavní pořadatel srazu Olda Šmatera z klubu Hardcore 83.
I když se hlavní část víkendové akce odehrála na Konopáči, kde v pátek a sobotu večer vyhrávalo několik kapel, část srazu měla dějiště i na tankodromu v Přelouči. Tam se uskutečnila přehlídka vojenské techniky s možností projet se v bojovém vozidle BVP 1. Návštěvníci měli možnost vidět ukázku demolice aut a především si stejně jako v Konopáči prohlédnout, co všechno jezdí po českých silnicích. Mezi nablýskanými stroji všech značek byly skutečné unikáty, většinou šlo o motorky, které si jejich majitelé doma sestrojují a jsou na to patřičně hrdi.

Mezi další netradiční soutěže se jistě řadí vytvoření co nejdelšího „hada“ z oblečení, které měli soutěžící na sobě. Oděvy na sebe navazovaly páry a bylo se na co koukat. „Ano, někdo v touze po vítězství ze sebe svlékl vše, i spodní prádlo,“ potvrzuje Olda Šmatera.

Legrace bylo při srazu mnoho, ale řeč přišla i na vážnější témata. Na otázku Chrudimského deníku týkající se přibývajících nehod motorkářů na našich silnicích, odpověděli pořadatelé konopáčského srazu ze svého pohledu. „Je sezóna, jezdí nás víc, a proto jsou havárie častější. Ale při pohledu na statistiku je zřejmé, že havaruje mnohem víc aut,“ míní motorkář František Lokaj. On i jeho kamarádi ale na druhou stranu připouštějí, že zejména nováčci na silných strojích jsou nejčastějšími účastníky havárií. „Zbytečně frajeří a motorku nezvládnou,“ míní.