Cennou trofej vybojoval v barvách Arménie na šampionátu v Číně.

Tento rodák z gruzínského Tbilisi, žijící od svých čtrnácti let v Pardubicích, byl na tomto dětském šachovém táboře poprvé v roce 1999 a od té doby se každý rok vrací alespoň na několik dnů. Byly i doby, kdy se na táboře staral o děti celých čtrnáct dnů jako oddílový vedoucí. On sám říká, že přesto, že je jeho kalendář velmi nabitý, tak na tento tábor si čas vždycky nějak udělá.

Děti si již dávno zvykly na to, že s nimi jeden z nejlepších hráčů světa rozebírá partie, vede jim šachové přednášky, hraje s nimi simultánku. Sergej ale dělá pro zvýšení popularity šachu mnohem víc.

Spolu s ostatními táborovými vedoucími vymyslel například takzvané magické šachy, ve kterých lze používat při partii různá speciální kouzla. Například můžete seslat na svoji figurku kouzlo štít a v následujícím tahu vám ji soupeř nemůže vzít. Takových různých kouzel je mnoho a jsou součástí fantasy hry, kterou děti na táboře hrají. S mistrem světa si lze zahrát i ping pongovou obíhačku, fotbal nebo si s ním někdy můžete zašermovat v lese ve chvíli, kdy v táborové hře zrovna hraje skřeta či banditu.

Doufáme, že nadšení pro práci s dětmi Sergejovi vydrží a že mu tento velmi hezký způsob trávení volného času pomůže dostat se do optimální formy před nastávajícím světovým pohárem v Chanty Mansijsku a dalšími prestižními akcemi. Všichni ti, kteří s ním na tábor jezdí, mu rozhodně budou držet palce a napjatě sledovat jeho partie.

Podrobné zpravodajství o dění na táboře můžete najít na webových stránkách Palučinské šachové školy.

Veronika Táborská