Výstraha před silným mrazem platí v celém Pardubickém kraji od pondělních 20 hodin do středečních 10 hodin. „V noci a ráno se místy očekávají teploty vzduchu pod -12 °C,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve výstraze na svém webu.

Lidem hrozí nebezpečí prochladnutí a omrznutí nechráněných částí těla. Meteorologové doporučují chránit se teplým oblečením ve více vrstvách a vhodnou obuví. „Malé děti, starší a nemocní občané by měli omezit délku pobytu venku. Proti prochladnutí pomáhá teplý nápoj, jídlo a tělesný pohyb,“ dodávají meteorologové.

„V noci na úterý a na středu se může silný mráz objevit na většině území, kromě části středních a západních Čech. V noci na čtvrtek bude silný mráz jen místy,“ sdělilo ČHMÚ na svém facebooku.

Výstraha před jevem s vysokou pravděpodobností výskytu: Silný mráz
Platnost: od 8. 1. 2024 20 hodin do 10. 1. 2024 10 hodin

Podle meteorologa z hradecké pobočky ČHMÚ Jaroslava Tučka se do střední Evropy rozšíří výběžek tlakové výše nad severozápadní Evropou.

V noci z pondělí na úterý bude jasno, nejnižší noční teploty klesnou na -10 až -14 °C. Jasno bude i v úterý, nejvyšší denní teploty budou -6 až -3 °C, na horách -5 až -2 °C.

Mohlo by vás zajímat: Parkovací dům u Grandu nabídne místa veřejnosti i rezidentům. Navíc bude zelený

Parkovací dům u Grandu nabídne místa veřejnosti i rezidentům. Navíc bude zelený | Video: Nikola Čížková