Starostu při jeho pracovní cestě provázel jeho zástupce Pavel Kobetič a ředitelka Regionálního muzea v Chrudimi Milena Burdychová.
„Domluvili jsme se na všem, bylo to ze strany Johna Muchy vstřícné jednání,“ komentuje průběh schůzky starosta Čechlovský.

Muchův jarmark se uskuteční 7. června na chrudimském Resslově náměstí u příležitosti 30. výročí otevření první velké výstavy Muchových děl v Chrudimi. Vedení města Johna Muchu požádalo o souhlas s vydáním grafického listu. Vnuk malíře přislíbil i zapůjčení některých fotografií z rodinného alba.

John Mucha, vnuk malíře Alfonse Muchy, žije ve Velké Británii a v Čechách pobývá vcelku často. "Jeho čeština je vynikající. Manželku má Angličanku, při našem rozhovoru jí vše překládal. Samozřejmě jsme ho pozvali na návštěvu Chrudimě 7. června, kdy se na Resslově náměstí uskuteční jarmark u příležitosti 30. výročí otevření výstavy plakátů Alfonse Muchy v Regionálním muzeu. Necháme se překvapit, jestli přijede, má totiž spoustu aktivit," vysvětluje starosta Chrudimě Jan Čechlovský.