Sport a kultura

Provoz hlineckých sportovišť si vyžádá 7, 9 milionu korun. Do bazénu a areálu v Olšinkách bude potřeba investovat tři miliony korun, v této částce je započítána generální rekonstrukce sprch v bazénu a práce na hokejovém zemí HC Hlinsko.

Hodně peněz si vyžádá kultura. Z rozpočtu půjde na provoz Multifunkčního centra (MFC) 3, 9 milionu korun a 500 tisíc je nutné uvolnit na pořízení nutného dovybavení.

MFC, jehož výstavba byla podpořena dotací 63 milionů korun, bude ještě město dlouho splácet. Ročně musí složit 2 520 000,- Kč za úroky a 4 330 000,- Kč za splátky jistin. „Tyto částky budeme platit ještě dalších dalších deset let, celkem je to 52 milionů korun," uvedl starosta Hlinsko Miroslav Krčil s tím, že až město splatí tyto pohledávky, cena MFC se vyšplhá na více než 186 milionů korun. S odečtením dotace je to zhruba 123 milionů korun.

Sbírka hraček

Další nákladovou položkou týkající se kultury je sbírka hraček, kterou město pořídilo pro Městské muzeum a galerii v loňském roce. „Splácet v tomto případě budeme půl milionu ročně, a to až do roku 2017," dodal starosta Krčil.

Pět tisíc kusů dřevěných hraček. Radnice ji koupila od Františka Kyncla ze Slaného, který dlouhých padesát let české i zahraniční hračky shromažďoval .