Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PODÍVEJTE SE: Multifunkční centrum v Hlinsku už má jasné kontury

Hlinsko /BOHATÁ FOTOGALERIE/ – Přes extrémní výkyvy počasí nemá stavba multifunkčního centra žádný časový skluz.

27.7.2010
SDÍLEJ:

Stavba multifunkčního centra v Hlinsku žije čilým stavebním ruchem. Zatím bylo nejnáročnější technicky propojit starý a nový objekt. Spodní voda dokonce zapříčinila úpravu projektu.Foto: Radek Latislav

„Na terasách mají být suchomilné rostliny, kačírek a v jiných místech zase bude střecha zatravněná,” popisuje různorodost objektu stavbyvedoucí Miloslav Vinš.

Naopak mekka hlinecké kultury dostává čím dál jasnější kontury.

Zblízka jsme si prohlédli, jak jde stavbařům práce od ruky.

„Byť nám počasí v březnu metrem sněhu nepřálo, i přesto se držíme harmonogramu prací. Původní objekt učiliště máme připravený pro omítky. Bude se dokončovat vzduchotechnika a v polovině září počítáme s dokončením betonových konstrukcí na novém objektu, kde navážeme pracemi na rozvodech. Konstrukce střechy bude do zimy,” přibližuje postup prací od zahájení na začátku roku stavbyvedoucí Miloslav Vinš.

Zatravněná střecha

Neznalý věci se rychle v rozestavěné budově i přes čilý pracovní ruch zorientuje. Se všemi subdodavateli pracuje na stavbě kolem 60 lidí.

V největším sále s kapacitou necelých tří set míst je v současné době spousta stavebního materiálu, ale jeviště se zadní betonovou stěnou na divadlo už s nadsázkou čeká. Kinosál, foyer, galerie, bar, šatny – všechny tyto prostory mají už svoji dispozici danou.

Hlinečtí se nemusí obávat ani tvaru multifunkčního centra.

„Objekt bude členitý, takže určitě nejde říct, že bude tvarem připomínat krabici. Jde o kombinaci pohledového betonu a zdiva. Na terasách mají být suchomilné rostliny, kačírek a v jiných místech zase bude střecha zatravněná,” popisuje různorodost objektu Miloslav Vinš.

Necelá polovina financí pochází od EU

A co bylo prozatím na stavbě nejnáročnější? Podle stavbařů bylo technicky složité spojení starého a nové objektu, kde musel být vzhledem ke spodní vodě upraven projekt.

Hotovou stavbu multifunkčního centra musí stavbaři předat do konce června 2011. Montáž divadelní techniky a kinosálu prodlouží stavbu do konce srpna.

Město Hlinsko získalo na investici za více než 140 miliónů korun 63,3 miliónů korun z fondů Evropské unie. Na stavbě se podílí konsorcium firem Chládek a Tintěra spolu s PKS stavby.

Radek Latislav

27.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
POLICIE - ilustrační foto.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Několik sáčků s otrávenou nástrahou teď leží také v kanalizaci pod povrchem chodníku ve Fibichově ulici.

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Voličské průkazy šly na dračku

Chrudim – Pracovnice odboru správního na Městském úřadu v Chrudimi zaznamenaly v tomto týdnu rekordní počet žadatelů o voličský průkaz. „Celkem jsme jich vydali 242 kusů.

Nikoliv bramborová medaile, ale zlatá!

Chrudim, Havlíčkův Brod – Dívčí družstvo chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb ve složení Viktoriya Koval a Eliška Horáková získalo minulý týden na soutěži „O bramborovou pochoutku Vysočiny“ v Havlíčkově Brodě 1. místo a zlaté medaile!

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Pomáhat může každý, stačí k tomu dobrá vůle

Slatiňany, Horka – Děti, které trpí zdravotním postižením, potřebují pomoc nás všech. Uhradit všechny náklady, které jsou potřeba k uspokojivému chodu rodiny, je finančně velmi náročné. I když existují sociální dávky a z části lze kompenzační pomůcky hradit prostřednictvím zdravotní pojišťovny, stále zůstává velká zátěž na samotných rodinách. Postižených dětí žije v našem bezprostředním okolí hodně a my všichni jim můžeme pomoci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení