„Teď to tady nepoznáte,“ zodpovídá na otázku o postupu prací nejodpovědnější člověk na stavbě, stavbyvedoucí Miloslav Vinš. O to víc se těšíme.

V červenci minulého roku byl celý objekt otevřený bez střechy. Prostor se nyní zdá mnohem osobnější. To už vstupujeme s naším průvodcem do hlavního foyer.

„Hrubá stavba je takřka dokončená. Objekt máme celý zakrytý a tak si můžeme vnitřek alespoň temperovat na rozumnou teplotu pro práci,“ dodává k pracovním podmínkám na stavbě stavbyvedoucí Vinš.

Původní část budovy u hlavní silnice je v porovnání s novým objektem centra téměř před nastěhováním. „Výmalba místností je hotová, chybí zde dokončit elektroinstalace a podlahové krytiny,“ doplňuje k prostorám, kde bude sídlit MKK Hlinečan, Miloslav Vinš.

Hlavní divadelní sál upoutá otevřeným prostorem s dřevěným stropem, betonovými balkóny a obřím jevištěm. Vkusně působí i točité betonové schodiště.

Závěr prohlídky zakončujeme v technologických prostorách vzduchotechniky a vytápění pro celý objekt, který je navržený jako nízkoenergetický. „Vytápění objektu budou zajišťovat tepelná čerpadla v kombinaci vzduch-vzduch. Solární panely nám budou zajišťovat ohřev teplé vody a zemní plyn bude sloužit jako záloha. Veškeré instalace do objektu jsou již zavedeny, včetně telefonu,“ doplňuje bez obtíží probíhající práce Miloslav Vinš, který má denně na stavbě okolo šedesáti lidí.

Na konci června se půjdeme podívat na mekku hlinecké kultury v již zcela dokončeném stavu.

Radek Latislav