Město chystá další turistickou atrakci. Stane se jí Muzeum černého divadla, které se právě začíná budovat v prvním patře bývalého kapucínského kláštera.
Rada města už schválila výpůjčku prostor místnímu Loutkářskému souboru Ahoj, který vede Libor Štumpf.

„Máme letos dvacetileté výročí existence, a tak bude Muzeum černého divadla pro nás i pro město loutek oslavou tohoto jubilea,“ uvádí loutkář Libor Štumpf.

Ideální umístění

Návštěvníci nové expozice si mohou sedm místností věnovaných prezentaci černého divadla prohlédnout už v květnu. „Uvidí loutky, rekvizity a fotografie z celé Evropy. Naši přátelé z Čech, Německa a Švýcarska nám je zapůjčí, byla by škoda jejich velké sbírky neukázat lidem a schovávat je ve skladech. Myslím, že se město Chrudim stane turisticky atraktivnější,“ míní Libor Štumpf.

Chrudimským radním předložil záměr vybudovat v klášteře Muzeum černého divadla místostarosta Roman Málek, který je odpovědný za rozvoj turistiky. „Myslím, že kapucínský klášter má přímo ideální polohu, je v centru a do Muzea loutkářských kultur je to blízko,“ míní Málek.

Jedna z novinek

Expozice černého divadla bude rozprostřena do prostor, které byly dlouho nevyužívané. „Místnosti jsou prázdné, chátrají, a přitom se musí vytápět. Rada města schválila bezplatnou výpůjčku s tím, že si loutkářský soubor bude platit energie,“ dodává místostarosta.

Muzeum černého divadla je jen jednou z novinek, které se letos v Chrudimi chystají pro zvýšení turistické návštěvnosti města.