Řidička nejspíš skutečně věří teorii, podle které je Česká republika "korporát", jediným právoplatným státním subjektem je tzv. Djeržava Československaja a je příslušnicí slovanského národa Gána Sepata - Čahínas, který má původ na ruském Uralu.

Potvrzují to doklady, které policistům předložila. Oznámení o přestupku žena, jež si místo svého původního jména nechává oficiálně říkat Arita Diri, na místě odmítla podepsat, ačkoliv musela dál šlapat po svých. Jízdu autem bez platné registrační značky jí policisté zakázali.

Pětatřicetiletá žena měla falešnou espézetku i doklady. Své současné jméno prý nepoužívá.Pětatřicetiletá žena měla falešnou espézetku i doklady. Své současné jméno prý nepoužívá.Zdroj: Policie ČR

Doklady předložené policistům.Doklady předložené policistům.Zdroj: Policie ČR

Dosavadní indicie nasvědčují, že jde o další z množících se případů, kdy lidé stále častěji věří dezinformačním teoriím, že "všechno je jinak", které často mají původ v Rusku. Nasvědčuje tomu už letmý pohled na stránky hnutí Novija Gána Sepata, ke kterému se žena podle dokladů hlásí. 

Více o podivné policejní kontrole v Horce jsme psali zde:

Pětatřicetiletá žena měla falešnou espézetku i doklady. Své současné jméno prý nepoužívá.
Djeržava Československaja. Řidička měla vymyšlené jméno, doklady i SPZ

Deník proti fakenewsDeník proti fakenewsZdroj: Deník"Slovanský Národ byl vytvořen Lidským Rodem Persuánes a Boshunites před 530 tis. lety pozemskými. Počátek jejich existence byl vykonán na jihovýchodním úpatí hory Jelmaki (dnes má již jiný název) pohoří “urala (dnes Ural). Slovanský Národ byl pojmenován po Persuánes Faho Čahinu Efeku (Čahínas – v překladu Staročeši) a první jazyk Čahínština (v překladu Staročeština)," píše se hned v úvodu prezentace tajemné sekty.

Slovanský národ Gána Sepata - Čahínas. Nová teorie, jak vzniklo dneššní obyvatelstvo Česka.Slovanský národ Gána Sepata - Čahínas. Nová teorie, jak vzniklo dneššní obyvatelstvo Česka.Zdroj: https://www.novijaganasepata.cz/čahínas/cahínas.html

Připomeňme, že Ural je pohoří táhnoucí se od severu k jihu ve středním Rusku, dělící jeho evropskou část od Sibiře a které je jedním z ikonických symbolů Ruska. Podle dnes opět častého narativu byl slovanský národ už od počátku dějin terčem snah ho zničit. "Temno snažilo vyhladit hlavně Slovanský Národ," připomíná sekta. "Slovanský národ má v sobě určitý Gen Rodu P“urites, který se nedá zničit v DNA a byl dán do Biostrojů záměrně. Proč? Protože tuto Tranuk (hvězdnou soustavu) stvořili P“urites a tudíž jsou Slované propojeni se vším, co zde jest."

Slyšte Čahínas. Listina pro 'probuzené'Slyšte Čahínas. Listina pro 'probuzené'Zdroj: https://www.novijaganasepata.cz/čahínas/cahínas.html

"Probuzení" by proto měli slyšet "Čahínas" (v překladu Staročeši, podle sekty jedna z větví původních pravých Slovanů), pro ně navíc byla vytvořena listina "jako předloha pro komunikaci s úřady a jinými korporátními institucemi ohledně ztráty Občanského průkazu, odchodu z korporace ČR a Sebeurčení, o zrušení datových schránek, živnostenských listů atd," píše se dále. Následuje několik odkazů s návody a formuláři, jak postupovat se svými oznámeními do Haagu, vůči polistům a úřadům.

Jediným platným dokladem, který měla řidička z Horky u sebe, bylo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Pikantní je, že podle ohlasů na sociálních sítích se žena se svým autem s nesmyslnými registračními značkami proháněla po Chrudimi už před dvěma týdny.

Podobnost je to možná jen čistě náhodná s množícími se aktivitami dezinformační scény v Česku odmítajících "korporát", jež jsou podle české zpravodajské služby BIS vydatně živené právě z Ruska. Tyto dezinformační kampaně stále častěji přecházejí v útoky na stát, například v osobě známé dezinformátorky Jany Peterkové a dalších. 

Jana Peterková u soudu, 21. března 2023
Česká republika neexistuje! Dezinformační kampaně přecházejí v útoky na stát

Ta se při nedávném soudním líčení prohlásila za občanku České a Slovenské federativní republiky, oznámila, že „ukončuje soud“, a uvedla, že „nemá žádnou smlouvu s touto firmou, s tímto korporátem“.

„Jsem hrdý Čechoslovák, Československo stále existuje. Prosím vás, šiřte deklaraci Československa do všech koutů této země. Jsme Čechoslováci, jsme Československo, nejsme v EU a nejsme v NATO,“ oznámila Peterková, načež byla odměněna jásotem a potleskem svých přívrženců.

„Uzavřela jsi nějakou smlouvu s touto firmou, která má ve znaku padělaný státní znak s pozměněnými symboly? Máš nějaký právní vztah se soudkyní, která se odmítla ztotožnit a nevíme, ve jméně koho jedná, koho zastupuje a občanem jakého státu je? Máš s nimi uzavřenou nějakou smlouvu?“ ptal se pak Peterkové další známý dezinformátor Pavel Zítko.

Ostatně, i naše řidička z Horky odmítla jakoukoliv spojitost s dnešním "korporátem". "Policisté řidičku opakovaně vyzývali k prokázání totožnosti, stále jim však dokola opakovala údaje z registrační značky. Díky datu narození a VINku vozidla policisté nakonec řidičku a majitelku vozidla ztotožnili. Pětatřicetiletá žena nakonec uvedla, že se se svým skutečným jménem a příjmením v současné době již neztotožňuje a nepoužívá ho," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Dezinformační pohled, že Česká republika neexistuje, a tudíž neexistují ani její zákony nebo státní instituce, přitom není nový.

Ilustrační snímek
Jsme občané ČSFR, vysmívala se žena policistům s obsílkou. Video je hitem sítí

Centrum proti hybridním hrozbám Ministerstva vnitra České republiky upozornilo ve své analýze aktivit amerického hnutí Suverénních občanů z října 2022, že už první polovině roku 2022 se v Česku stále častěji objevovaly případy, kdy lidé na úřady zasílali formuláře s názvem Čestné prohlášení o životě, v nichž „rozvazovali smlouvu mezi fyzickou osobou a korporací Česká republika“.

„Jde o projev antisystémových konspiračních teorií analogických hnutí takzvaných Suverénních občanů známých z USA. Jakkoliv mohou některé z příslušných konspirací vzbuzovat dojem neškodných nesmyslů, ideologie zahraničních Suverénních občanů pramení z antisemitských, rasistických a radikálně protistátních konspiračních teorií a hrála roli v řadě závažných zločinů,“ upozornili ve zmíněné analýze pracovníci Centra proti hybridním hrozbám.

Internetem se šíří lež, že nová varianta covidu je nakažlivější pro očkované než pro neočkované. Ilustrační snímek
Je nový typ covidu nakažlivější pro očkované? Sítěmi se šíří lež, straší lidi

V Česku se ideologie Suverénních občanů projevovala donedávna jen vzácně, ale v loňském roce se situace změnila.

Podle vyjádření analytika dezinformací Romana Mácy pro Deník se dezinformace o údajně nezákonném rozdělení Československa objevuje dlouhodobě. Ale zatímco původně představovala spíše nostalgii po životě v reálném socialismu, před pár lety se jí chopila v podstatě sekta v podobě samozvaného Společenství legitimních věřitelů ČR (SLVČR), založeného Janem Macháčkem. 

Pátrací akce. Ilustrační foto.
Zmizeli beze stopy. Mezi hledanými na Rychnovsku je i zakladatel sekty věřitelů

Tento muž představuje podle Centra proti hybridním hrozbám někoho na způsob náboženského guru, na jehož údajné činy a výroky se jeho vyznavači odvolávají. Od roku 2019 je po Macháčkovi vyhlášené pátrání a je označen za nebezpečného.

Legitimní věřitelé se podobají Suverénním občanům například právě tím, že obesílají úřady žádostmi „o rozvázání smlouvy“ mezi nimi a „korporací Česká republika“.