VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myslivci se svými psy skládali zkoušky

Chrudim, Travná – Okresní myslivecký spolek pověřil Myslivecký spolek Hubert Horní Bradlo uspořádat v sobotu 22. října barvářské zkoušky honičů (BZH).

27.10.2016
SDÍLEJ:

Barvářské zkoušky honičů v TravnéFoto: Ladislav Bláha

Tyto zkoušky kvalifikují psa k dosledu (v hovorové řeči značí „dohledání" postřelené zvěře) spárkaté zvěře se zvláštním zaměřeními na náročný lov a dosled zvěře černé a vysoké. BZH se konají jeden den a zkoušek se mohou účastnit všechna lovecká plemena mimo plemen ohařů. Na BZH se zkouší na předem usmrcené zvěři (černá zvěř ).

Sraz účastníků, prezentace a losování stop bylo v Rybářské klubovně v Travné u Horního Bradla. Soutěž zahájil a všechny přítomné přivítal ředitel zkoušek Aleš Pospíšil, jinak místopředseda spolku Hubert.

Následně hlavní rozhodčí Karel Bukovjan seznámil 12 soutěžících s pravidly a organizací zkoušek. Poté se pořadatelé, rozhodčí a vůdci se svými psi přemístili na honitby Tarabka a Holubka, které se rozkládají podel lesní silnice z Kameniček do Nasavrk. Zde byly totiž vyznačený jednotlivé stopy, na kterých probíhaly zkoušky.

Zakončení soutěže opět proběhlo v klubovně u rybníka v Travné, kde byly nejprve vyhlášeny výsledky a předány cenv. Těmi byly poháry pro všechny, kteří při zkouškách uspěli. Předávala je jednatelka OMS  Chrudim Lenka Kubalová, která třemi většími poháry odměnila soutěžící, kteří skončili na „stupních vítězů" – viz foto.

Na bronzovém stupni se umístil jezevčík Hrabě Barney od Náplavky majitelky Lenky Zavoralové ze Zderazy (vpravo). Pomyslné stříbro si odnesl také jezevčík Coudy od Kašparova lesa, kterého vedl  Tomáš Škaryd z Chotěboře (vlevo). Nejlepším byl také jezevčík Queen Jane Amery a vůdce Pavel Richter z Chocně (uprostřed).

Na závěr si vzal slovo opět hlavní rozhodčí Karel Bukovjan, který zhodnotil celou soutěž na výbornou, vyzdvihl bezchybné bodování všech rozhodčích, poukázal na vynikající organizační práci členů Mysliveckého spolku Hubert, perfektní připravenost soutěžních stop a také poděkoval místnímu Rybářskému spolku, který vytvořil výborné zázemí pro bezproblémový průběh zkoušek. Závěrem všem popřál Lovu zdar.

Ladislav Bláha

Autor: Redakce

27.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Sestry hledají i v okolních státech

Mechanický betlém Rudolfa Frinty.
4

V hlineckých roubenkách oslaví Vánoce pěkně postaru

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Pomocí šroubováku měl vykrást 26 sklepů

Chrudim, Chrast – Kriminalistům se podařilo objasnit 26 vloupání do sklepů a koláren v Chrasti a převážně v Chrudimi. Zahájili proto trestní stíhání čtyř podezřelých – tří mužů ve věku 20, 24 a 39 let a sedmadvacetileté ženy.

Do vodovodní a kanalizační sítě na Chrudimsku přitečou desítky milionů

Chrudimsko – Schválený plán investic společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) pro příští rok zahrnuje 31 akcí většího rozsahu. Jde zpravidla o rekonstrukce vodovodů a kanalizací s hodnotou nad 500 tisíc Kč v celkovém rozsahu zhruba 50 milionů korun.

Exhibicionista obtěžoval dívenku

Chrudim – Na linku 156 zatelefonovala v závěru uplynulého týdne zástupkyně ředitele jedné ze základních škol a oznámila exhibicionistu v blízkosti školní budovy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT